Ndërlidhjet

PRISHTINË


Tre policët jordanezë, të cilët u ndaluan pas incidentit tragjik në burgun e Mitrovicës, ku një kolegu i tyre vrau tre policë amerikanë dhe plagosi 11 të tjerë, janë liruar nga paraburgimi dy javor. Lirimi i tyre është në përputhje me ligjin e Kosovës, ka bërë të ditur Niraj Singh, zëdhënës i UNMIK-ut.
Më tej ai ka shtuar se hetimet mbi sulmin në fjalë po vazhdojnë dhe policët do të merren sërish në pyetje.
XS
SM
MD
LG