Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad e ka quajtur dështim ndërhyrjen amerikane në Irak.
Asad ka thënë se amerikanë nuk e çliruan Irakun, nuk e vendosnën demokracinë dhe as e përmirësuan standardin jetësor të irakienëve.
Deklarimet pasuan vërejtjen amerikane se mund të vërë sanksione kundër Sirisë për përkrahje ndaj terrorizmit.
XS
SM
MD
LG