Ndërlidhjet

LONDËR


Dy myslimanë, shtetas britanikë të liruar së fundi nga baza e Guantanamos thonë se kanë qenë subjekt keqtrajtimesh sa ishin në burg.
Shafiq Rasul dhe Asif Iqbal në një letër të hapur drejtuar presidentit Bush dhe Komitetit ushtarak të Senatit thanë se ata kanë vuajtur trajtim të ngjashëm so ata në burgun Abu Ghraib në Irak.
Shtetet e bashkuara mbajnë në Guantanamo nja 600 të burgosur të dyshuar për terrorizëm.
XS
SM
MD
LG