Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush u ka thënë ministrave të jashtëm të 7 vendeve kryesore aleate, që t'i lënë pas vetes dallimet rreth Irakut dhe të punojnë së bashku për ardhmërinë e vendit.
Bush u takua në Shtëpinë e Bardhë me ministrat e Jashtëm të grupit të 7 vendeve më të industrializuara dhe Rusisë.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scot McClellan tha se është në interesin e 8 vendeve që Irakun ta transformojnë në një vend të lirë dhe demokeratik.
XS
SM
MD
LG