Ndërlidhjet

MOSKË


Bashkimi Evropian përmes një marrëveshje që e ka nënshkruar me Rusinë mbështet kandidaturën e Moskës për anëtarësim në Organizatën botërore të Tregtisë.
Presidenti rus Vladimir Putin mirëpriti këtë vendim duke thënë se do të thellojë bashkëpunimin mes Bashkimit Evropian dhe Rusisë.
XS
SM
MD
LG