Ndërlidhjet

NJU JORK


Ministri i jashtëm i qeverisë së përkoshme të Irakut, Hoshyar Zebari do të pritet sot në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për të diskutuar projektrezolutën për të ardhmen e Irakut. Ai ka thënë se është e rëndësishme që edhe irakianët të kenë rolin e tyre në këtë rezolutë.
Anëtarët e Këshillit të Sigurimit Franca, Kina, Gjermania dhe Rusia kanë kërkuar që të bëhen ndryshime në projektrezolutën e hartuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës Britania e Madhe.
XS
SM
MD
LG