Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria e Izraelit e ka miratuar sot planin e ripërpunuar të kryeministrit Ariel Sharon për tërheqje nga Gaza, ka informuar radioja izraelite. Gjatë votimit, prej 21 ministrave 14 e mbështeten këtë plan. Zoti Sharon me këtë rast ka deklaruar se "qeveria ka vendosur sot që në fund të vitit 2005, Izraeli do të largohet nga Gaza dhe nga katër vendbanime hebreje në Bregun perëndimor".
XS
SM
MD
LG