Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi, Vuk Drashkovic ka diskutuar gjendjen në Kosovë me homologun e tij rus, Sergei Lavrov.
Rusia dhe Serbia kanë lidhje tradicionale, cfarë kohëve të fundit janë shënuar me një sërë vizitash, përshi dhe atë të javës së kaluar të kryeministrit serb, Vojisllav Koshtunica.
XS
SM
MD
LG