Ndërlidhjet

LONDËR


Partia Laburiste e kryeministrit britanik Tony Blair ka përfunduar në vendin e tretë në zgjedhjet lokale në Britani.
Rezultatet zyrtare tregojnë se laburistët humbën mbi 470 vende në votimet e të ejtes për 166 këshillat lokalë.
Laburistët u radhitën pas kundërshtarëve Konservatorë dhe Demokratëve Liberalë, të cilët ashpër e kundërshtuan luftën në Irak.
XS
SM
MD
LG