Ndërlidhjet

STAMBOLL


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, i ka bërë thirrje vendeve myslimane të mbështesin qeverinë e përkohshme të Irakut, duke shtuar se vendi ka gjasa reale t'i japë fund dhunës.
Në një mesazh drejtuar konferencës se vendeve islamike, Annan ka kërkuar dhe nga Izraeli që t'i japë fund vrasjeve pa gjyq të militantëve palestinezë, duke shtuar se dhe palestinezët duhet t'i japin fund sulmeve vetvrasëse.
XS
SM
MD
LG