Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Irani që të bashkëpunojë plotësisht me agjencinë ndërkombëtare për energjinë bërthamore.
Një gjë të tillë e ka kërkuar edhe Departamenti amerikan i Shtetit.
"Mendoj se ne dhe të tjerët e kemi bërë të qartë se Irani ka obligime ndaj marrëveshjeve të tij ndërkombëtare, Irani ka kërkesat nga bordi i Agjencisë dhe Irani ka bërë vetë premtimet të cilat ne dhe të tjeratët presim që ai t'i zbatojë, tha zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Richard Boucher.
XS
SM
MD
LG