Ndërlidhjet

PEKIN


Diplomatë nga Kina, Shtetet e Bashkuara, Japonia, Koreja e Jugut dhe ajo e Veriut takohen sot në Pekin për të diskutuar programin e armëve bërthamore të Penjanit zyrtar.
Dy takimet e mëparshme gjashtë palëshe, të zhvilluara gushtin dhe shkurtin e kaluar, kanë përfunduar me pak rezultate konkrete.
XS
SM
MD
LG