Ndërlidhjet

LISBON


Në kuadër të kampionatit evropian të futbollit gjatë ditës së sotme do të ndeshen Kroacia me Anglinë dhe Zvicra me Francën. Trajneri zviceran Khun ka deklaruar se do luajnë për të treguar dinjitetin e skuadrës.
Në shtypin e sotëm ndërkombëtar ka një numër komentesh lidhur me kampionatin. Sipas njohësve të Kroacisë ky vend e ka përdorur futbollin dhe sukseset ndërkombëtare të sportistëve të vet në përgjithësi. si një element të shtetësisë. Vecanërisht kjo është e vërtetë për politikat e ish presidentit Frano Tuxhman pas shkëputjes nga ish- Jugosllvia në vitet '90.
XS
SM
MD
LG