Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qytetarët e Serbisë sot votuan në raundin e dytë për zgjedhjet presidenciale, të cilat konsiderohen si më të rëndësishmet, që nga rrëzimi i ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
Për postin e presidentit në këtë raund garojnë Tomislav Nikoliq nga Partia Radikale, dhe Boris Tadiq, nga Partia Demokratike.
Sipas njoftimeve të Qendrës për Zgjedhje të Lira dhe Demokraci në Serbi(CESID), në territorin e Kosovës janë hapur 241 vendvotime.
XS
SM
MD
LG