Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Tanket izraelite kanë hyrë në veri të Rripit të Gazës, për të parandaluar militantët palestinezë që të shkrepin raketa kundër Izraelit.
Inkursioni u ndërmorr pasi dy izraelitë, një fëmijë 3-vjeçar dhe një 49-vjeçar u vranë dje nga raketa që militantët e Hamasit e shkrepën nga Gaza në qytetin izraelit Sderot.
XS
SM
MD
LG