Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

MITROVICË


Prokurori ndërkombëtar në Mitrovicë, Piter Tinsli, ka ngritur fletakuzën kundër Dejan Mihajloviqit, pjesëtar i Shërbimit Policor të Kosovës, me dyshimin se ka bërë tri vrasje dhe dy tentim vrasje.
Në fletëakuzë thuhet se Mihajloviq më 16 prill të vitit 1999 i ka bërë këto vepra penale në një fshat të Vushtrisë.
Dejan Mihajloviq është arrestuar më 12 Janar të këtij viti në bazë të paraqitjes që i ka bërë një pjestar tjetër i SHPK-së.
XS
SM
MD
LG