Ndërlidhjet

HAGË


Gjenerali kroat në pension Mirko Norac ka deklaruar para Tribunalit të Hagës se është i pafajshëm.
Ai akuzohet për krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe përndjekje të civilëve serbë të Kroacisë.
Norac është transferuar sot në Tribunalin e Hagës nga një burg i Kroacisë.
XS
SM
MD
LG