Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat speciale izraelite kanë vrarë gjashtë palestinezë në një sulm në Tulkarem të Bregut Perëndimor. Në mesin e viktimave ishte dhe drejtuesi vendor i grupit militant Brigada e Martirëve të Al Aksës.
Forcat izraelite kanë shkatërruar dhe një numër shtëpish.
Ndërkaq mësohet për gjashtë fëmijë izraelitë të lënduar pas sulmit në një vendbanim hebrej.
XS
SM
MD
LG