Ndërlidhjet

PARIS


Shtetet e Bashkuara i kanë dorëzuar Francës katër prej shtatë shtetasve francezë që, për më tepër se dy vjet, janë mbajtur në burgun ushtarak amerikan në Guantanamo Bay në Kubë, ka kumtuar sot ministria e jashtme e Francës. Në këtë kumtesë është thënë se këta persona ishin zënë nga forcat amerikane në Afganistan dhe konsideroheshin të dyshuar për lidhje me regjimin e përmbysur të talibanëve.
XS
SM
MD
LG