Ndërlidhjet

ATHINË


Janë shitur vetëm 2 milionë nga 5 milionë biletat që janë në dispozicion për Lojërat Olimpike të Athinës, që priten të fillojnë më 13 gusht. Niveli i ulët i shitjeve shpjegohet me rreziqet e sigurisë dhe informacionet se shumcka nuk është gati në Athinë për këto Lojëra.
Në të tjera zhvillime organizatorët e Lojërave Olimpike kanë kërkuar falje për incidentin ku rojat greke në portin e Pireut kishin rrahur ekipin televiziv meksikan, që po përpiqej të xhironte në rrethinat e portit në fjalë.
XS
SM
MD
LG