Ndërlidhjet

ANKARA


Një grup i kurdëve në Turqi ka paralajmruar sot turistët dhe biznismenët e huaj që të largohen nga vendi, duke iu bërë me dije se ata janë duke planifikuar sulme të mëtejme.
Grupi "Skifterat e Lirisë të Kurdistanit" ka marrë përgjegjësinë për sulmin e para disa ditësh në dy hotele në Stamboll ku mbetën të vdekur 2 pesona dhe disa të tjerë u plagosën.
XS
SM
MD
LG