Ndërlidhjet

BERLIN


Dhjetëra mijëra qytetarë gjermanë kanë protestuar sot kundër planeve të qeverisë për zvogëlimin e ndihmave sociale në disa qytete të Gjermanisë. Qeveria Gjermane ka ripërsëritur vendimin për uljen e ndihmave sociale për të papunët dhe se nuk mund të priten ndryshime në këtë vendim.
XS
SM
MD
LG