Ndërlidhjet

HAGË


Gjykatësit ndërkombëtarë të Tribunalit të Hagës sot i kanë imponuar dy avokatë mbrojtës ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq. Kryetari i trupit gjykues Patrik Robinson tha se "ish presidenti Millosheviq nuk është në gjendje të mirë shëndetësore që të vazhdojë të vetë mbrohet".
Millosheviqi, akuzohet për gjenocid, krime të luftës dhe krime kundër njerzimit gjatë luftërave në Kroaci, Bosnje dhe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG