Ndërlidhjet

SEATTLE


Gjykata ushtarake amerikane në Uashington ka shpallur fajtorë 27 vjeçarin Ryan Anderson ushtar i Shteteve të Bashkuara, për përpjekje që ti ofrojë rrjetit Al-Qaida informata për ushtrinë amerikane dhe për taktikat ushtarake. Dënimi i Andersonit, i konvertuar në fenë islame, do të shpallet më vonë, ndërkohë që ai mund të dënohet me burg të përjetshëm.
XS
SM
MD
LG