Ndërlidhjet

BAGDAD


Aeroplanët luftarakë amerikanë i kanë goditur pozicionet e një grupi të ndërlidhur me Al-Kaedan në qytetin qendror irakien Fallujah, prej nga burimet spitalore raportuan për të paktën 7 të vrarë.
Kryeministri i përkohshëm i Irakut Iyad Allawi tha se zgjedhjet e planifikuara për janar, do të rrjedhin sipas planit, pavarësisht që shumë irakienëve do t'u pamundësohej votimi shkaku i dhunës.
Deklarata vijoi pas përleshjeve të fundit ndërmjet kryengritësve dhe forcave irakiene dhe amerikane, në të cilat u vranë më shumë se 100 njerëz.
XS
SM
MD
LG