Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka informuar se 22 luftëtarë të dyshuar talibanë dhe militantë të al-Kaidës janë vrarë në luftimet gjatë natës së kaluar në provincën Zabul, në juglindje të Afganistanit. Zëdhënësi ushtarak, Scott Nelson u tha reporterëve në Kabul se luftimet kishin shpërthyer mbrëmë vonë pasi afro 40 militantë të armatosur kishin sulmuar pozicionet e ushtrisë amerikane në distriktin Shinkay të Zabulit.
XS
SM
MD
LG