Ndërlidhjet

PRAGË


Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, Richard Armitage tha sot se "pritet rritje e shkallës së dhunës në Irak, sa më tepër që po afrohen zgjedhet e janarit në këtë vend". Mëtutje duke folur për kryerësit e akteve të dhunës në Irak, zoti Armitage tha:
-E dimë se padyshim ka elemente të jashtme, veçanërisht terroristi jordanez, al-Zarkawi dhe ish elementet e regjimit të përparshëm dhe Bathistët të cilët ende nuk e pranojnë Irakun e ri.

Ai këto komente i bëri në një konferencë për media në Pragë, pas takimit që kishte me ministrin e mbrojtjes së Çekisë, Karel Kynl.
XS
SM
MD
LG