Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Ushtarët izraelitë vranë një militant palestinez dhe plagosën 5 të tjerë afër vendkalimit kufitar me Izraelin në Rripin e Gazës.
Ushtria izraelite tha se palestinezët përpiqeshin të vendosin një bombë. Organizata militante Xhihadi Islamik tha se i vrari ishte pjesëtar i saj.
XS
SM
MD
LG