Ndërlidhjet

BEOGRAD


Rreth 50 demonstrantë janë tubuar para hotelit Hajat në Beograd, ku mbahet takimi ndërkombëtar "Ballafaqimi me të kaluarën- Strategjitë Pas konfliktit për të vërtetën dhe drejtësinë", në të cilin do të merr pjesë edhe kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla del Ponte.
Pjesëmarrësit në protestë mbanin në duar fotografitë e ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq dhe simbolet e Partisë Radikale serbe.
XS
SM
MD
LG