Ndërlidhjet

STOKHOLM


Sot pritet të shpallet Çmimi Nobël për letërsi.
Në garë janë disa shkrimtare, si novelistja kanadeze Margaret Atwood, algjeriania Assia Djebar, amerikania Joyce Carol Oates dhe britanikja Doris Lessing.
Prej ndarjes së parë në vitin 1901, Çmimin Nobël për letërsi e kanë fituar vetëm 9 shkrimtare.
XS
SM
MD
LG