Ndërlidhjet

MULLTAN – PAKISTAN


Forca policore dhe paraushtarake janë vendosur në rrugët e qytetit Mulltan të Pakistanit për të parandaluar dhunën e mëtejshme pas shpërthimit mëngjesin e sotëm të një automjeti-bombë ku u vranë 39 vetë dhe u plagosën mbi 100 të tjerë.
Sulmi ka ndodhur derisa njerëzit ishin grumbulluar të kujtonin Azam Tarik, drejtues i militantëve sunitë, i vrarë një vit më parë.
XS
SM
MD
LG