Ndërlidhjet

MOSKË


Sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara të bërë publik në Moskë, çdo i treti fëmijë në Evropën Lindore dhe në vendet e ish Bashkimit Sovjetik jeton në varfëri.
Sipas raportit, rritja e numrit të ndarjes së bashkëshortëve, e narkomanëve dhe të infektuarve me virusin HIV/AIDS, ka bërë që vetëm në Rusi, 700 mijë fëmijë të mbeten nën përkujdesjen e institucioneve shtetërore.
XS
SM
MD
LG