Ndërlidhjet

TOKIO


Zyrtari i lartë japonez, Hiroyuki Hosoda ka thënë se "Korea Veriore është afër finalizimit të zhvillimit të armatimit bërthamor", shkruan sot gazeta Sankei Shimbun. Kjo gazetë mëtutje shkruan se zoti Hosoda ka thënë se Koreja Veriore dhe Pakistani kanë bashkëpunuar në prodhimin e armatimit bërthamor. Gazeta thekson se kjo është hera e parë që një zyrtar japonez konfirmon pohimet e Koresë Veriore se ka prodhuar armatim bërthamor.
XS
SM
MD
LG