Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, është takuar gjatë ditës me homologun e tij grek Stefanopulos. Ata kanë kërkuar që të lihen mënjëanë armiqësitë e vjetra dhe të punohet për përmirësimin e mardhënieve dypalëshe. Stefanopulos-Moisiu kanë diskutuar cështjet që lidhen me pakicën greke në Shqipëri, zgjedhjet e 23 tetorit në Kosovë dhe kompensimin e pronave që shqiptarët në Greqi i kanë humbur në fund të Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG