Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin, ka mbështetur homologun e tij amerikan, George Bush në garën aktuale zgjedhore.
"Terrorizmi ndërkombëtar synon të parandalojë rizgjedhjen e Bushit për një mandat të dytë presidencial. Dhe nëse ata ia arrijnë qëllimit natyrisht që terroristët do shënojnë një fitore taktike shumë të rëndësishme për ta, përballë Amerikës dhe koalicionit ndërkombëtar kundër terrorizmit", tha Putin
XS
SM
MD
LG