Ndërlidhjet

BRUKSEL


"Pa marrë parasysh përkatësinë etnike, ftojë të gjithë qytetarët e Kosovës që të dalin në zgjedhjet e së shtunës", tha përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të Jashtme dhe Siguri Havier Solana.
"Duhet të dihet se institucionet kalimtare në Kosovë janë të rëndësishme ndërsa në këtë periudhë që vjen rëndësia e tyre rritet edhe më shumë sepse merren vendime që janë në interes të Kosovës dhe të kosovarëve", ka thënë Solana për të shtuar se "me daljen në zgjedhjet e së shtunës kontribohet në afrimin e Kosovës me strukturat evropiane".
XS
SM
MD
LG