Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 20 policë irakianë dhe anëtarë të Gardës Kombëtare të Irakut kanë humbur jetën gjatë ditës si pasojë e disa sulmeve.
Sulmi i parë ndodhi 200 kilometra larg Bagdadit në një qendër aftësimi për forcat vendore të sigurisë, ndërsa sulmi tjetër ndodhi në qytetin e Samarrës.
Forcat amerikane kanë njoftuar se kanë kapur një ndihmës të militantit Abu Musa al Zarkaui, i kërkuar si organizator i një numri sulmesh me auto-bomba në Irak.
XS
SM
MD
LG