Ndërlidhjet

TOKIO


Helikopterët ushtarakë kanë evakuuar viktimat e tërmetit që e goditi vendin Ojua, 260 kilometra në veriperëndim të Tokios. Nga pasojat e këtij tërmeti të fuqishëm kanë vdekur së paku 18 persona dhe janë plagosur afro 1400 të tjerë. Katër persona konsderohen të zhdukur.
XS
SM
MD
LG