Ndërlidhjet

BAGDAD


Është rritur numri i viktimave në Irak, ku gjatë ditës kanë humbur jetën 8 ushtarë amerikanë e nëntë janë plagosur në rajonin e Anbarit, derisa në Bagdad nga një automjet –bombë janë vrarë 7 vetë dhe 19 të plagosur. Një grup militant me emrin Brigada 1920 ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin, që ka shkaktuar vdekjen e punonjësve të rrjetit televiziv Al-Arabija.
XS
SM
MD
LG