Ndërlidhjet

MOSKË


Një zyrtar ushtarak rus i pensionuar, Leonid Ivashov, që planifikon të dëshmojë në favor të ish- presidentit Sllobodan Millosheviq tha se ai dhe rusët tjerë që do të paraqiten para gjykatës besojnë se akuzat kundër ish presidentit jugosllav janë false.
Ish presidenti jugosllav akuzohet për krime lufte dhe gjenocid të kryer gjatë luftërave në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë.
XS
SM
MD
LG