Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka emëruar sekretar të tregtisë Karlos Gutierrezin, shefin e kompanisë gjigante të drithit Kellogj.
Në shtëpinë e Bardhë, Bush përshëndeti kubanezin 51 vjecar dhe e quajti një "storie të madhe të sukseshme amerikane".
Nominimi i tij duhet të konfirmohet nga Senati.
XS
SM
MD
LG