Ndërlidhjet

SARAJEVË


I akuzuari për krime lufte nga Tribunali i Hagës Ratko Mlladiq deri para dy muajve ka marrë pension nga Ushtria Serbisë dhe e Malit Zi, ka deklaruar ministri për të drejtat e njeriut dhe të pakicave Rasim Lajiq.
Ai i ka thënë gazetës sarajevase "Dnevni Avaz" se vonë ka marrë vesh nga përfaqësuesit e administratës amerikane, se Mladiq merr rregullisht pension nga fondet e Serbisë e Malit të Zi.
XS
SM
MD
LG