Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO ka vendosur që të mbajë kontigjentin e tashëm të trupave në Kosovë, pasi që ka vlerësuar se situata është e brishtë.
"Situata në Kosovë është e brishtë, atje po zhvillohet proces i vështirë politik dhe nuk do të ketë zvogëlim të trupave të KFOR-it, " ka thënë sekretari i përgjithshëm i NATO-së Jaap de Hoop Scheffer, në takimin e ministrave të jashtëm të NATO-së në Bruksel.
Ndërkaq, sekretari amerikan i shtetit Colin Powell ka thënë se viti 2005 është vit vendimtar për Kosovën.
XS
SM
MD
LG