Ndërlidhjet

KABUL


Një inxhinier turk, i rrëmbyer nga militantet në Afganistan, është gjetur sot i vrarë, kanë bërë të ditur dëshmitarët, të cilët kanë parë trupin e pajetë të tij, që transportohej nga një trevë malore, njofton Rojter. Turku ishte rrëmbyer së bashku me një përkthyes dhe një shofer afgan të martën në mbrëmje në provincën lindore Kunar. Afganët e rrëmbyer janë liruar.
XS
SM
MD
LG