Ndërlidhjet

SHKUP


Shefi i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen do të vizitojë sot Shkupin. Ai do të takojë presidentin e Maqedonisë si dhe përfaqësuesit e qeverisë së re të këtij shteti. Zyrtarët e qeverisë së Maqedonisë kanë thënë se në takim do të bisedohet për nënshkrimin e një protokoli te perkohshem për tregti të lirë mes Maqedonisë dhe UNMIK-ut.
XS
SM
MD
LG