Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se kryengritësit kanë vrarë një marins amerikan gjatë luftimeve në provincën e Anbarit.
Ndërkohë, zyrtarët amerikanë dhe irakianë pritet të nëshkruajnë sot një marrëveshje me të cilën Shtetet e Bashkuara i shlyejnë 80 për qind të borxheve të Irakut, të bëra në kohën e Sadamit.
XS
SM
MD
LG