Ndërlidhjet

SHKUP


Një shqiptar është vrarë në Tetovë natën e mbrëmshme, gjatë përpjekjeve të policisë për të arrestuar disa persona të armatosur, që fajësohen për rrethimin e mëhershëm të fshatit Kondovë të Shkupit.
Personat e armatosur kanë hapur zjarr me automatikë si dhe me armë të rënda në policinë, derisa kjo e fundit përpiqej t'i arrestonte ata në një apartament në Tetovë.
Lideri i grupit, Lirim Jakupi, ka ikur i plagosur.
Policia tha se dy shqiptarë nga Kosova janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG