Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka qindra specialistë të aftë që të krijojnë fëminë e klonuar, ka deklaruar eksperti dhe biologu rus, Aleksej Jablokov, duke thënë se klonimi i njeriut është i mundëshëm, por duhen mjete të konsiderueshme finansiare.
Mirëpo, ai ka thënë se ligjet ruse nuk lejojnë klonimin e njeriut dhe se përveç atij teknik “ky është edhe problem etik e një tragjedi”.
XS
SM
MD
LG