Ndërlidhjet

FRANKFUR


Policia gjermane arrestoi personin që kishte rrëmbyer një aeroplan të vogël dhe qarkulloi hapsirën mbi Frankfurt duke u kërcënuar se do të përplaset për rrokaqiellin e Bankës Qendrore Evropiane.
Ky pesron aterroi në aeroportin e Frankfurtit pasi iu mundësua të bisedojë me familjarët e astronautit të varë amerikan gjatë katastrofës së anijes kozmike Çelenxher në vitin 1986, si,ç kishte kërkuar.
Incidenti shkaktoi kaos në qendrën finansiare gjermane, u mbyllën për disa orë aeroporti dhe stacioni kryesor hekurudhor i Frankfurtit, kurse dy avionë ushtarakë mbanin në shënjestër avionin e rrëmbyer.
XS
SM
MD
LG