Ndërlidhjet

ANKARA


Sekretari britanik i Mbrojtjes, Geoff Hoon, po zhvillon një vizitë në Turqi ku po diskuton me zyrtarët e Ankarasë lidhur me krizën në Irak si dhe cështje të tjera që lidhen me NATO-n dhe sigurinë evropiane.
Turqia nga ana e saj ka shtyrë marrjen e vendimeve lidhur me përdorimin e bazave ushtarake turke në sulmet e mundshme kundër Irakut, shtyrje që varet nga vendimet e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG